Dijital Baskı Hangi Alanlarda Kullanılır?

Dijital Baskı sektörel kimlik arayışında olan her firma baskı çeşitlerinden birini tercih ederek kendi reklamını ve firmasının kurumsal kimliğini çeşitli ürünlerde taşımak zorundadır. Bunun için en fazla kullanılan dijital baskı sektör ve firma farkı gözetmeksizin çeşitli alanlarda kolaylıkla kullanılmaktadır. En başta kullanım alanı, amacına bağlı olarak reklam sektöründedir. Bir ürünün, bir markanın çeşitli grafiklerle eş değer olarak aynı zamanda sloganlarıyla basılması işlemine dijital baskı denir. Aynı zamanda buna vinil baskı denmektedir.

Bunların yanı sıra çarşı içinde, bina içlerinde ve cadde aralarında karşımıza çıkan her türlü afişte dijital baskı unsurları göze çarpmaktadır. Eğitim ve sağlık kuruluşlarının duyuru amaçlı hazırladığı panolarda da dijital baskının izlerini görmek mümkündür. Son yıllarda özel cihazlar ve profesyonel ekipler ile birlikte desteklenerek her türden materyalin üzerinde kullanılabilir hale getirilen dijital baskı cam ürünlerinin üzerinde de gönül rahatlığıyla değerlendirilmektedir. Örneğin cam vitrinlerde yapılan bu türden baskılar kalıcı ve daha uzun ömürlü olabilmektedir. Esnafın ve çeşitli kurumsal firmaların kendilerine özel hazırlattıkları tabelaların üzerinde de dijital baskı makinelerinden çıkma harfleri, motifleri ve logoları görmek mümkündür. Sadece sektörel alanda değil kişisel kullanımda da karşımıza bu baskı çeşidinin türevleri çıkmaktadır. Evlerde ve ofislerde kullanılan kupalarda isteyen herkes yazılı ya da görselli olarak dijital baskı yaptırabilirler.

Araç Giydirme Nedir?

Pazar payında çok farklı alanlara entegre edilmesi dijital baskıyı oldukça ekonomik kılmıştır. Bu da gezer reklam acentalarını harekete geçirmiştir. Sokaklarda karşımıza çıkan araç giydirme modelleri bunun en canlı örneğidir. Motorlu taşıtların üstüne yapılan araç giydirme efektleri ile her ürün gezer halde kendini tanıtmakta ve birçok başarılı satışa imza atmaktadır.

Billboard Baskı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Reklamcılığın kamuya açık alanlarda büyük tabela işlevi gören sabit ekranlarına billboard baskı demektedir. Kısa bir sürede binlerce insana ulaşması vasıtası ile billboard baskı en başta büyük reklam işletmelerinin baş sıraları çeken ilk tercihidir. Genelde araçların ve insanların yoğun olarak bulunduğu yerlerde arz-ı endam etmektedir. Bu da tanıtılan hizmetin veya ürünün daha hızlı bir şekilde yayılmasına olanak tanımaktadır.